Naszym klientom oferujemy domy z bali, domy drewniane pod klucz, karczmy

 i motele z drewna, pensjonaty oraz drewniane domy letniskowe.

 

Drewno do budowy domów pozyskujemy z najczystszej części Słowacji, a jego obróbka w naszej firmie zachodzi w sposób tradycyjny i ekologiczny.

 

Domy budujemy ze świerku, sosny, jodły oraz modrzewia – czyli drzew „oddychających” co gwarantuje naturalną klimatyzację powietrza.

 

Drewno świerku – charakteryzuje się sprężystością co sprawia, że jest bardzo plastyczne i dom jest wstanie przetrwać różnego rodzaju anomalie pogodowe. Świerk ma jasny jednolity kolor, rzadko też występują przebarwienia co nadaje budynkom lekki charakter.

 

Modrzew – drewno najbardziej pożądane, charakteryzujące się bardzo wysoką trwałością. Modrzew jest odporny na wilgoć i czynniki atmosferyczne. Dodatkowe atuty, jakie posiada to drewno: interesujący rysunek słojów oraz nie wymaga impregnowania.

 

Sosna – starodrzew. Drewno zaliczane do trwałych i najczęściej stosowanym w budownictwie drewnianym. Charakteryzujące się przyjemnym zapachem. Wielkim plusem tego drzewa jako materiału budulcowego jest fakt, że budynki ”ładnie się starzeją”.

 

Elementy drewnianych ścian są obrabiane od początku procesu budowy w sposób tradycyjny. Obróbka finalna jest wykonywana na profesjonalnych obrabiarkach z wykorzystaniem najnowszej technologii. Uzyskiwany produkt końcowy tak zwany bal jest wykonany bardzo dokładnie i ciasno spasowany, co powoduje, że proces montażu jest łatwiejszy i przede wszystkim szybszy. Poza tym budynki wyglądają estetycznie są lepiej zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi, dlatego też starty ciepła są ograniczone.

 

Jesteśmy w stanie wykonać, a także zrealizować dowolny projekt oraz wnętrze domu w zależności od potrzeb Inwestora. Prowadziliśmy budowę obiektów drewnianych na terenie całego kraju.

 

Tradycja podhalańska:

 

Góralskie domy z bali są trwałe. Możemy poszczycić się unikalną w skali kraju technologią ciesielską.  Jeżeli ktoś szuka tradycyjnego wykonawcy to nazwisko: BOBAK wyjaśnia wszystko!

 

Plac budowy:

 

W zależności od lokalizacji, wielkości placu budowy, ukształtowania terenu, trudności dojazdu lub indywidualnego życzenia Inwestora dom budujemy w miejscu, gdzie będzie posadowiony, lub u nas w firmie. Taki "gotowy" dom z bali możemy następnie rozłożyć i przewieźć na plac budowy. Dysponujemy własnym transportem i urządzeniami do załadunku. Jeśli warunki pozwalają, sprzęt do obróbki bali instalujemy na placu budowy. Jednak, zawsze zależy to od woli Inwestora. Wszelkie szczegóły ustalamy indywidualnie z każdym Klientem

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

STRONA GŁÓWNA

OFERTA

GALERIA

PROJEKTY

KONTAKT

Harenda 47c, 34-500 Zakopane  tel. 18 2071521   kom. 505 354 838